Skip to content

22 Jasmine WaySewell, NJ 08080

Built 2004

Last Sale Price
$537,500
Last Sale Date
Jan 22, 2023

Property Information

Block386.02
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.4

Building Details

Building Class17
DescriptionMANCHESTER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,136
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,300
13%
Improvement Value:$311,100
87%
Total Assessment$357,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,813+4.0%
2024$12,325+2.2%
2023$12,063+1.2%
2022$11,924+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$537,500
Sq Ft3,136DeedBook 6812, Page 6Recorded2/9/2023

Property Sale

Sale
$340,000

From:

To:

Sq Ft3,136DeedBook 5688, Page 126Recorded7/12/2017

Property Sale

Sale
$367,000
DeedBook 3874, Page 20

Property Built

Built

Year Built: 2004