Skip to content

5 Honeysuckle DrSewell, NJ 08080

Built 2006

Last Sale Price
$412,790
Last Sale Date
May 9, 2006

Property Information

Block386.03
Lot27
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBERKSHIRE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,456
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,500
17%
Improvement Value:$254,100
83%
Total Assessment$304,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,920+3.3%
2024$10,570+2.2%
2023$10,344+1.2%
2022$10,225+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$412,790
DeedBook 4235, Page 220

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$700,250
DeedBook 3543, Page 287