Skip to content

39 Jasmine WaySewell, NJ 08080

Built 2004

Last Sale Price
$281,075
Last Sale Date
Jul 27, 2004

Property Information

Block386.05
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionOXFORD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,560
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,200
17%
Improvement Value:$234,500
83%
Total Assessment$281,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,099+3.3%
2024$9,775+2.4%
2023$9,543+1.2%
2022$9,433+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$281,075
DeedBook 3812, Page 162

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$700,250
DeedBook 3543, Page 287