Skip to content

7 Daisy CtSewell, NJ 08080

Built 2006

Last Sale Price
$359,475
Last Sale Date
Mar 17, 2006

Property Information

Block386.07
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.4

Building Details

Building Class17
DescriptionBERKSHIRE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,232
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,700
17%
Improvement Value:$244,800
83%
Total Assessment$293,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,522+3.3%
2024$10,184+2.2%
2023$9,967+1.2%
2022$9,853+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$359,475
DeedBook 4185, Page 198

Property Built

Built

Year Built: 2006