Skip to content

6 Daisy CtSewell, NJ 08080

Built 2006

Last Sale Price
$389,815
Last Sale Date
Feb 27, 2006

Property Information

Block386.07
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.4

Building Details

Building Class17
DescriptionOXFORD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,560
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,100
16%
Improvement Value:$252,300
84%
Total Assessment$300,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,769+3.3%
2024$10,424+2.2%
2023$10,202+1.2%
2022$10,084+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$389,815
DeedBook 4184, Page 233

Property Built

Built

Year Built: 2006