Skip to content

3 Daisy CtSewell, NJ 08080

Built 2006

Last Sale Price
$535,000
Last Sale Date
Mar 8, 2024

Property Information

Block386.07
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.4

Building Details

Building Class17
DescriptionOXFORD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,273
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,900
20%
Improvement Value:$294,800
80%
Total Assessment$367,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,182+3.3%
2024$12,759+2.2%
2023$12,487+1.2%
2022$12,344+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$535,000
Sq Ft3,273DeedBook 6983, Page 308Recorded3/18/2024

Property Sale

Sale
$255,000

From:

To:

Sq Ft3,273DeedBook 5509, Page 295Recorded8/5/2016

Property Sale

Sale
$403,700
DeedBook 4262, Page 294

Property Built

Built

Year Built: 2006