Skip to content

14 Jasmine WaySewell, NJ 08080

Built 2005

Last Sale Price
$350,500
Last Sale Date
Aug 29, 2005

Property Information

Block386.07
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.4

Building Details

Building Class17
DescriptionBERKSHIRE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,456
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,500
15%
Improvement Value:$250,700
85%
Total Assessment$295,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,583+3.3%
2024$10,243+2.2%
2023$10,025+10.0%
2022$9,111+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$350,500
DeedBook 4061, Page 29

Property Built

Built

Year Built: 2005