Skip to content

2 Tiger Lily CtSewell, NJ 08080

Built 2005

Last Sale Price
$465,000
Last Sale Date
Aug 24, 2021

Property Information

Block386.07
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.4

Building Details

Building Class17
DescriptionTAVISTOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,792
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,600
18%
Improvement Value:$250,300
82%
Total Assessment$304,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,931+3.3%
2024$10,580+2.2%
2023$10,354+1.2%
2022$10,236+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$465,000
Sq Ft2,792DeedBook 6547, Page 162Recorded9/16/2021

Property Sale

Sale
$429,560
DeedBook 4131, Page 12

Property Built

Built

Year Built: 2005