Skip to content

1 Tiger Lily CtSewell, NJ 08080

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 2007

Property Information

Block386.07
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.4

Building Details

Building Class17
DescriptionMANCHESTER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,136
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,600
15%
Improvement Value:$272,700
85%
Total Assessment$321,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,519+3.3%
2024$11,149+2.2%
2023$10,911+1.2%
2022$10,786+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$403,000
DeedBook 4221, Page 265

Property Built

Built

Year Built: 2006