Skip to content

111 Zinnia WaySewell, NJ 08080

Built 2008

Last Sale Price
$337,560
Last Sale Date
May 23, 2008

Property Information

Block386.08
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR6A
Sq Footage2,486
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,400
17%
Improvement Value:$231,500
83%
Total Assessment$278,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,999+3.3%
2024$9,678+2.2%
2023$9,471+1.2%
2022$9,363+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$337,560
DeedBook 4546, Page 14

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$1,431,675
DeedBook 3913, Page 58