Skip to content

107 Zinnia WaySewell, NJ 08080

Built 2008

Last Sale Price
$346,880
Last Sale Date
Aug 11, 2008

Property Information

Block386.08
Lot31
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR6A
Sq Footage2,486
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,300
17%
Improvement Value:$236,100
83%
Total Assessment$284,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,196+3.3%
2024$9,869+2.2%
2023$9,658+1.2%
2022$9,547+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$346,880
DeedBook 4575, Page 289

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$1,431,675
DeedBook 3913, Page 58