Skip to content

117 Zinnia WaySewell, NJ 08080

Built 2009

Last Sale Price
$355,120
Last Sale Date
Jul 31, 2009

Property Information

Block386.08
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR6A
Sq Footage3,289
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,600
13%
Improvement Value:$295,600
87%
Total Assessment$339,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,160+3.3%
2024$11,770+2.2%
2023$11,519+1.2%
2022$11,387+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$355,120
DeedBook 4684, Page 201

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$1,431,675
DeedBook 3913, Page 58