Skip to content

110 Zinnia WaySewell, NJ 08080

Built 2008

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Jul 21, 2017

Property Information

Block386.09
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR6A
Sq Footage3,265
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,000
15%
Improvement Value:$266,700
85%
Total Assessment$313,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,246+3.3%
2024$10,885+2.2%
2023$10,653+1.2%
2022$10,531+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

From:

To:

Sq Ft3,265DeedBook 5712, Page 260Recorded8/16/2017

Property Sale

Sale
$399,000
DeedBook 4601, Page 211

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$1,431,675
DeedBook 3913, Page 58