Skip to content

112 Zinnia WaySewell, NJ 08080

Built 2010

Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
Sep 21, 2010

Property Information

Block386.09
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR6A
Sq Footage3,217
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,600
13%
Improvement Value:$303,800
87%
Total Assessment$347,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,454+3.3%
2024$12,055+2.2%
2023$11,798+1.2%
2022$11,662+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$355,000
DeedBook 4814, Page 172

Property Built

Built

Year Built: 2010

Property Sale

Sale
$1,431,675
DeedBook 3913, Page 58