Skip to content

1903 South Side AveWoodbury, NJ 08096

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 19, 2021

Property Information

Block387.01
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,200
28%
Improvement Value:$130,400
72%
Total Assessment$180,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,475+3.3%
2024$6,267+2.2%
2023$6,133+1.2%
2022$6,063+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$180,000
Sq Ft1,120DeedBook 6179, Page 308Recorded10/22/2019

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 2321, Page 197

Property Sale

Sale
$87,500
DeedBook 1664, Page 149

Property Built

Built

Year Built: 1987