Skip to content

1 Anco DrSewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Dec 8, 1995

Property Information

Block387.01
Lot41
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.77

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$153,400
43%
Improvement Value:$204,400
57%
Total Assessment$357,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,827+3.3%
2024$12,416+2.2%
2023$12,151+1.2%
2022$12,011+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 2632, Page 215