Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
618 Fox Run RdSewell, NJ 08080
Farm (Regular)
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 8, 2025
Property Information
Block387
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page30
Building Details
Building Class---
DescriptionHORSE BARN ONLY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$252,200
97%
Improvement Value:$7,800
3%
Total Assessment$260,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,321 | +3.3% |
| 2024 | $9,022 | +3305.9% |
| 2023 | $265 | +1.2% |
| 2022 | $262 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.