Skip to content

740 Fox Run RdSewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Aug 28, 2025

Property Information

Block387
Lot23.01
QualifierT01
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page30

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$76,800
100%
Total Assessment$76,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,753+3.3%
2024$2,665+2.2%
2023$2,608+1.2%
2022$2,578+1.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$110,000
DeedBook 7228, Page 95

Also conveyed in this deed

1 parcel