Skip to content

1790 Delsea DrWoodbury, NJ 08096

Built 2010

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 27, 2009

Property Information

Block393
Lot2.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,512
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,100
13%
Improvement Value:$240,900
87%
Total Assessment$278,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,966+3.3%
2024$9,647+2.2%
2023$9,441+3.8%
2022$9,097+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2010