Skip to content

810 Bankbridge RdSewell, NJ 08080

Built 1975
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2014

Property Information

Block397.02
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,303
Acreage2.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,900
35%
Improvement Value:$181,200
65%
Total Assessment$279,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,006+3.3%
2024$9,685+2.2%
2023$9,478+1.2%
2022$9,369+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975