Skip to content

155 Redtail Hawk CirSewell, NJ 08080

Built 2022

Last Sale Price
$483,666
Last Sale Date
Jun 29, 2022

Property Information

Block397.04
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
DescriptionRAVELLO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,368
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,300
13%
Improvement Value:$260,200
87%
Total Assessment$298,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,701+3.3%
2024$10,358+1331.9%
2023$723+1.2%
2022$715+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$483,666
Sq Ft2,368DeedBook 6707, Page 319Recorded7/1/2022

Property Built

Built

Year Built: 2022