Skip to content

1930 Delsea DrSewell, NJ 08080

Built 1996

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 23, 2026

Property Information

Block397
Lot4.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,288
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
23%
Improvement Value:$157,300
77%
Total Assessment$203,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,788+3.6%
2024$6,555-1.5%
2023$6,654+1.2%
2022$6,575+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996