Skip to content

110 Meadowrue LnWenonah, NJ 08090

Built 1996

Last Sale Price
$198,900
Last Sale Date
Dec 26, 2002

Property Information

Block398.05
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.8

Building Details

Building Class17
DescriptionLINDY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,496
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,900
22%
Improvement Value:$167,200
78%
Total Assessment$213,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,640+3.3%
2024$7,395+2.2%
2023$7,237+1.2%
2022$7,154+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$198,900
DeedBook 3530, Page 38

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 2679, Page 34

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$2,852,222
DeedBook 2476, Page 229