Skip to content

104 Wild Flower CtWenonah, NJ 08090

Built 1996

Last Sale Price
$148,000
Last Sale Date
Jan 16, 2002

Property Information

Block398.05
Lot27
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.8

Building Details

Building Class17
DescriptionWALT WHITMAN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,383
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,200
25%
Improvement Value:$150,500
75%
Total Assessment$200,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,195+3.3%
2024$6,964+2.2%
2023$6,816+1.2%
2022$6,738+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$148,000
DeedBook 3373, Page 224

Property Sale

Sale
$119,900
DeedBook 2699, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$2,852,222
DeedBook 2476, Page 229