Skip to content

129 Trellis LnSewell, NJ 08080

Built 1998

Last Sale Date
Jan 25, 2008

Property Information

Block399.10
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.9

Building Details

Building Class17
DescriptionFLAGSTONE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,432
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,000
17%
Improvement Value:$174,300
83%
Total Assessment$210,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,539+3.3%
2024$7,297+2.2%
2023$7,142+1.2%
2022$7,060+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4495, Page 336

Property Sale

Sale
$144,700
DeedBook 2936, Page 78

Property Built

Built

Year Built: 1998