Skip to content

151 Trellis LnSewell, NJ 08080

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 28, 2013

Property Information

Block399.10
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.9

Building Details

Building Class17
DescriptionFLAGSTONE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,400
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,400
17%
Improvement Value:$167,200
83%
Total Assessment$201,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,977+3.4%
2024$6,746+2.3%
2023$6,596+1.2%
2022$6,518+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$141,900
DeedBook 2993, Page 319

Property Built

Built

Year Built: 1999