Skip to content

191 Trellis LnSewell, NJ 08080

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 3, 2024

Property Information

Block399.10
Lot43
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.9

Building Details

Building Class17
DescriptionTANYARD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,648
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,400
16%
Improvement Value:$185,800
84%
Total Assessment$221,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,930+3.3%
2024$7,676+2.2%
2023$7,512+1.2%
2022$7,426+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$152,800
DeedBook 3110, Page 197

Property Built

Built

Year Built: 2000