Skip to content

104 Trellis LnSewell, NJ 08080

Built 1998

Owner
---
Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
May 20, 2025

Property Information

Block399.11
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.9

Building Details

Building Class17
DescriptionFLAGSTONE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,372
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,500
21%
Improvement Value:$129,800
79%
Total Assessment$164,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,640+3.5%
2024$5,451+2.3%
2023$5,330+1.2%
2022$5,266+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$335,000
Sq Ft1,372DeedBook 7179, Page 96Recorded5/23/2025

Property Sale

Sale
$133,600
DeedBook 3094, Page 24

Property Built

Built

Year Built: 1998