Skip to content

119 Flagstone WaySewell, NJ 08080

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 27, 2012

Property Information

Block399.12
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.9

Building Details

Building Class17
DescriptionPARASOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,386
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,200
19%
Improvement Value:$149,400
81%
Total Assessment$183,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,332+3.4%
2024$6,121+2.3%
2023$5,985+1.2%
2022$5,913+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$135,400
DeedBook 3016, Page 20

Property Built

Built

Year Built: 1999