Skip to content

123 Flagstone WaySewell, NJ 08080

Built 1999

Last Sale Price
$129,710
Last Sale Date
Feb 22, 1999

Property Information

Block399.12
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.9

Building Details

Building Class17
DescriptionPARASOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,330
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,100
21%
Improvement Value:$127,100
79%
Total Assessment$161,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,529+3.5%
2024$5,344+2.3%
2023$5,224+1.2%
2022$5,161+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$129,710
DeedBook 2969, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1999