Skip to content

110 Ladds LnWestville, NJ 08093

Built 1998

Last Sale Price
$183,900
Last Sale Date
Aug 31, 2001

Property Information

Block4.02
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.05

Building Details

Building Class17
DescriptionWELLINGTON
Dwellings1
ZoningR10A
Sq Footage2,200
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,100
23%
Improvement Value:$196,100
77%
Total Assessment$254,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,113+3.3%
2024$8,821+2.2%
2023$8,633+1.2%
2022$8,533+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$183,900
DeedBook 3306, Page 120

Property Sale

Sale
$155,895
DeedBook 2873, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1998