Skip to content

114 Ladds LnWestville, NJ 08093

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 15, 2016

Property Information

Block4.02
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2.05

Building Details

Building Class17
DescriptionDOGWOOD
Dwellings1
ZoningR10A
Sq Footage2,306
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,100
18%
Improvement Value:$217,700
82%
Total Assessment$266,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,565+3.3%
2024$9,258+2.2%
2023$9,061+1.2%
2022$8,956+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$160,400
DeedBook 2862, Page 76

Property Built

Built

Year Built: 1998