Skip to content

955 Rebecca LnWenonah, NJ 08090

Built 1987

Last Sale Price
$58,000
Last Sale Date
Dec 19, 1986

Property Information

Block405.01
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,004
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,900
24%
Improvement Value:$112,800
76%
Total Assessment$147,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,295+3.3%
2024$5,125+2.2%
2023$5,016+4.0%
2022$4,824+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1987

Property Sale

Sale
$58,000
DeedBook 1565, Page 789