Skip to content

953 Boundary RdWenonah, NJ 08090

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 18, 2017

Property Information

Block405.01
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage840
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,600
35%
Improvement Value:$66,900
65%
Total Assessment$103,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,710+3.3%
2024$3,591+2.2%
2023$3,515+1.2%
2022$3,475+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950