Skip to content

978 Mail AveWoodbury, NJ 08096

Built 1953

Last Sale Price
$38,900
Last Sale Date
Jul 9, 1996

Property Information

Block405.02
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage676
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
29%
Improvement Value:$63,600
71%
Total Assessment$89,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,212+3.3%
2024$3,109+2.2%
2023$3,043+1.2%
2022$3,008+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$38,900
DeedBook 2667, Page 343

Property Built

Built

Year Built: 1953