Skip to content

1028 Mail AveWoodbury, NJ 08096

Built 1943

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block405.04
Lot40
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage840
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,500
32%
Improvement Value:$59,300
68%
Total Assessment$86,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,112+3.3%
2024$3,012+2.2%
2023$2,948+1.2%
2022$2,914+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1943