Skip to content

1036 Mail AveWoodbury, NJ 08096

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 19, 2024

Property Information

Block405.04
Lot42
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage956
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,800
30%
Improvement Value:$68,300
70%
Total Assessment$97,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,481+3.3%
2024$3,369+2.2%
2023$3,298+1.2%
2022$3,260+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930