Skip to content

10 Dolcie CtWenonah, NJ 08090

Built 2016

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 31, 2021

Property Information

Block405
Lot12.07
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class---
DescriptionFLORENCE
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,142
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,000
31%
Improvement Value:$229,100
69%
Total Assessment$331,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,870+3.3%
2024$11,489+2.2%
2023$11,244+1.2%
2022$11,115+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$365,600

From:

To:

DeedBook 5579, Page 160Recorded12/29/2016

Property Sale

Sale
$110,000

From:

To:

DeedBook 5545, Page 32Recorded10/13/2016

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$450,000
DeedBook 5232, Page 172