Skip to content

8 Dolcie CtWenonah, NJ 08090

Built 2017

Last Sale Price
$346,098
Last Sale Date
May 24, 2017

Property Information

Block405
Lot12.08
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class---
DescriptionPALERMO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,328
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,000
28%
Improvement Value:$246,600
72%
Total Assessment$343,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,318+3.3%
2024$11,923+5.2%
2023$11,329+1.2%
2022$11,199+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$346,098

From:

To:

Sq Ft2,328DeedBook 5663, Page 60Recorded6/1/2017

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$110,000

From:

To:

DeedBook 5571, Page 82Recorded12/9/2016

Property Sale

Sale
$450,000
DeedBook 5232, Page 172