Skip to content

217 Hawkins LnWenonah, NJ 08090

Built 2018

Last Sale Price
$506,000
Last Sale Date
Jul 28, 2023

Property Information

Block407.03
Lot8

Zoning---
Sq Footage2,424
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,500
28%
Improvement Value:$252,200
72%
Total Assessment$348,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,501+3.3%
2024$12,100+2.2%
2023$11,842+1.2%
2022$11,706+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$506,000
Sq Ft2,424DeedBook 6892, Page 333Recorded8/10/2023

Property Sale

Sale
$366,705

From:

To:

Sq Ft2,424DeedBook 6008, Page 260Recorded12/28/2018

Property Sale

Sale
$115,000

From:

To:

DeedBook 5942, Page 227Recorded9/12/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018