Skip to content

208 Filbert StWenonah, NJ 08090

Built 2017

Last Sale Price
$324,011
Last Sale Date
Nov 30, 2017

Property Information

Block407.04
Lot5

Zoning---
Sq Footage2,112
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,500
34%
Improvement Value:$197,800
66%
Total Assessment$298,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,694+3.3%
2024$10,351+2.2%
2023$10,130+1.2%
2022$10,014+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$324,011

From:

To:

Sq Ft2,112DeedBook 5782, Page 39Recorded12/6/2017

Property Sale

Sale
$110,000

From:

To:

DeedBook 5721, Page 135Recorded8/30/2017

Property Built

Built

Year Built: 2017