Skip to content

956 Boundary RdWenonah, NJ 08090

Built 2019

Last Sale Price
$416,433
Last Sale Date
Aug 29, 2019

Property Information

Block407.05
Lot3

Zoning---
Sq Footage2,432
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,700
28%
Improvement Value:$249,200
72%
Total Assessment$345,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,401+3.3%
2024$12,003+2.2%
2023$11,747+1.2%
2022$11,612+5.5%
Property History

Property Sale

Sale
$416,433
Sq Ft2,432DeedBook 6152, Page 316Recorded9/4/2019

Property Sale

Sale
$115,000

From:

To:

DeedBook 6072, Page 327Recorded4/25/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019