Skip to content

323 Spruce RdWenonah, NJ 08090

Built 2018

Last Sale Price
$356,160
Last Sale Date
Feb 23, 2018

Property Information

Block407.05
Lot6

Zoning---
Sq Footage2,112
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,000
32%
Improvement Value:$212,700
68%
Total Assessment$311,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,174+3.3%
2024$10,816+2.2%
2023$10,585+1.2%
2022$10,464+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$356,160

From:

To:

Sq Ft2,112DeedBook 5829, Page 146Recorded3/8/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018

Property Sale

Sale
$115,000

From:

To:

DeedBook 5766, Page 17