Skip to content

952 Boundary RdWenonah, NJ 08090

Built 2018

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2018

Property Information

Block407.06
Lot2

Zoning---
Sq Footage2,384
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,400
30%
Improvement Value:$231,800
70%
Total Assessment$331,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,874+3.3%
2024$11,493+3.8%
2023$11,071+1.2%
2022$10,944+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$349,990

From:

To:

Sq Ft2,384DeedBook 5839, Page 320Recorded3/27/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018

Property Sale

Sale
$115,000

From:

To:

DeedBook 5765, Page 263Recorded11/8/2017