Skip to content

217 Holly CtWenonah, NJ 08090

Built 2018

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Jul 22, 2022

Property Information

Block407.06
Lot7

Zoning---
Sq Footage2,492
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,500
27%
Improvement Value:$264,600
73%
Total Assessment$361,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,945+3.3%
2024$12,530+2.2%
2023$12,263+1.2%
2022$12,122+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000
Sq Ft2,492DeedBook 6725, Page 45Recorded8/4/2022

Property Sale

Sale
$395,887

From:

To:

Sq Ft2,492DeedBook 5975, Page 291Recorded10/31/2018

Property Sale

Sale
$115,000

From:

To:

DeedBook 5907, Page 189Recorded7/17/2018

Property Built

Built

Year Built: 2018