Skip to content

880 Boundary RdWoodbury, NJ 08096

Built 1965

Last Sale Price
$203,000
Last Sale Date
Mar 31, 2017

Property Information

Block409.01
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,680
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,400
23%
Improvement Value:$155,100
77%
Total Assessment$202,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,260+3.3%
2024$7,027+2.2%
2023$6,877+1.2%
2022$6,798+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$203,000

From:

To:

Sq Ft1,680DeedBook 5630, Page 240Recorded4/5/2017

Property Sale

Sale
$143,000
DeedBook 3697, Page 235

Property Built

Built

Year Built: 1965