Skip to content

868 Boundary RdWoodbury, NJ 08096

Built 1955

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Jul 31, 2017

Property Information

Block409.01
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,225
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,800
21%
Improvement Value:$97,700
79%
Total Assessment$123,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,427+3.3%
2024$4,285+2.2%
2023$4,194+1.2%
2022$4,146+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$100,000

From:

To:

Sq Ft1,225DeedBook 5702, Page 61Recorded8/2/2017

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 1955