Skip to content

855 Tanyard RdWoodbury, NJ 08096

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 17, 2024

Property Information

Block409
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class17
Description2SFD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,188
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,900
21%
Improvement Value:$144,700
79%
Total Assessment$182,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,812+3.5%
2024$5,618+2.3%
2023$5,493+1.2%
2022$5,427+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967