Skip to content

2130 Delsea DrSewell, NJ 08080

Vacant Land

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Aug 22, 2005

Property Information

Block417.01
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
ZoningBC1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$387+3.3%
2024$375+2.2%
2023$367+1.2%
2022$363+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 4050, Page 98

Property Sale

Sale
$51,700
DeedBook 3538, Page 191