Skip to content

206 Fowler AveWestville, NJ 08093

Built 2021

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Aug 12, 2021

Property Information

Block448
Lot1.01

Zoning---
Sq Footage1,462
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
15%
Improvement Value:$174,800
85%
Total Assessment$206,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,414+3.3%
2024$7,176+23.4%
2023$5,817+2375.6%
2022$235+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$320,000
Sq Ft1,462DeedBook 6533, Page 46Recorded8/20/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021